Karczochy na piękny wygląd

KarczochDobrze znany, a często niedoceniany karczoch może nas zaskoczyć swoimi niezwykłymi właściwościami.

Ta wieloletnia roślina, która charakteryzuje się mocnymi korzeniami oraz kwiatami nieco przypominającymi oset, jest nie tylko zdrowym warzywem, ale i cenionym kosmetykiem. Co warto wiedzieć na jej temat? W jaki sposób można wykorzystać karczochy w trosce o swe zdrowie i urodę? Możliwości jest sporo. Oto garść informacji na temat tak dobrze znanej rośliny, jaką jest karczoch.

Karczoch najprawdopodobniej pochodzi z terenów północnej Afryki. Z niej, wraz z ludnością arabską, trafił na tereny Europy. Najwcześniej karczoch pojawił się we Francji oraz w Hiszpanii. Dziś jest popularną uprawą w całej Europie. Mimo tej popularności jego niezwykłe właściwości są dość słabo znane. Wiadomo, że znajdujące się w nim substancje mogą znacznie poprawić wygląd oraz stan zdrowia człowieka. W jaki sposób? Sekretem karczocha jest ogromna ilość witamin oraz soli mineralnych. Zawiera on również sporo kwasów organicznych i barwników. Wyciąg z karczocha jest środkiem, po który chętnie sięga kosmetyka.

Znaleźć go można w płynach do pielęgnacji twarzy oraz w tonikach. Jego działanie polega przede wszystkim na skutecznym oczyszczaniu skóry. Kosmetyka stosuje go również jako dodatek do tych kremów, które mają pomagać w regeneracji zmęczonej i zniszczonej skóry. Karczoch może się z tego względu świetnie sprawdzić również jako dodatek do maseczek kosmetycznych. Znany jest on jednak przede wszystkim warzywo. Chętnie korzysta z niego kuchnia śródziemnomorska, w której jest popularnym dodatkiem do wielu potraw. Wiadomo, że karczoch odgrywał bardzo ważną rolę już w diecie starożytnych Greków i Rzymian. To zdrowe warzywo, którego lecznicze właściwości polegają przede wszystkim na działaniu moczopędnym oraz żółciopędnym.

Dzięki karczochom nasza dieta może stać się znacznie zdrowsza. Dieta, w której pojawią się karczochy, to zbawienie przede wszystkim dla naszej wątroby. To ona odczuwa największe korzyści z tego, że karczochy pojawią się na naszych talerzach jako dodatki do wielu wspaniałych potraw.

Karczochy, które przede wszystkim pomagają w oczyszczaniu wątroby, są jednocześnie wyjątkowo cenne dla naszej urody. Im sprawniej funkcjonuje nasza wątroba, tym lepsza forma wszystkich narządów znajdujących się w naszym organizmie.

Jednym z tych narządów jest skóra, której wygląd łączy się ściśle z nasza formą oraz z ilością toksyn zatruwających od wnętrza nasz organizm. Karczochy, które znane są przede wszystkim jako naturalny sposób na oczyszczanie wątroby, pozwalają na szybsze usunięcie z organizmu szkodliwych toksyn. Korzystnie wpływa to m. in. na skórę, która jako narząd odpowiada m. in. za odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Wiadomo, że w takiej sytuacji wraz z potem wydalane są toksyny i inne zanieczyszczenia, które sprawiają, że skóra jest nie tylko w większym stopniu narażona na problemy z wyglądem, ale też traci swój zdrowy koloryt.